Marzysz o karierze stewardessy i nie wiesz jak zacząć szukać pracy? A może już latasz i szukasz nowych możliwości? Dla osoby, która dopiero zaczyna, nie zawsze jest łatwo dotrzeć do ofert
 i planów rekrutacji. Warto mieć również zebrany w całość spis, by efektywnie i regularnie przeszukiwać strony.

Sprawdzanie ogólnych serwisów internetowych, takich jak Pracuj.pl czy Indeed, sprawdza się na pewno, jeśli szukasz pracy w korporacji. Ale oferty zatrudnienia z lotnictwa to raczej pojedyncze przypadki. Szukając ogłoszeń warto zajrzeć do innych serwisów. Poniżej kompletna lista stron z pracą dla personelu pokładowego – mój sposób na efektywne szukanie pracy w lotnictwie.

Oferty pracy dla stewardessy – gdzie szukać?

Strony dedykowane pracy w lotnictwie

Od nich z pewnością warto zacząć. Jest kilka dobrych serwisów, zawierających ogłoszenia z całego świata:

All Flying Jobs

Aviation Job Search

Latest Pilot Jobs

Aviation Jobs.me

Better Aviation

VIP FA RECRUIT

OSM Aviation

Strony linii lotniczych

Jeśli interesujesz się lataniem dla konkretnych linii, koniecznie sprawdź ich stronę internetową. Wiele z nich jest najlepszym (a czasem jedynym) źródłem informacji o nadchodzących naborach. Niektóre z nich to tak na prawdę rekrutujące portale. Przykładem są linie Emirates, gdzie oprócz informacji o planowanych zatrudnieniach, dowiesz się też o warunkach pracy takich jak wynagrodzenie, zakwaterowanie, dodatkowe benefity ale też poznasz wskazówki jak ubrać się na assesement day. Możesz również przesłać swoje CV lub email i zostać poinformowanym o zbliżającej się rekrutacji w twojej okolicy.

Niektóre z większych linii oraz ich strony poświęcone rekrutacji (kolejność przypadkowa):

Emirates

Qatar Airlines

Etihad

Saudia

FlyDubai

Turkish Airlines

Wizz Air

Ryanair

British Airways

Easy Jet

TUI Airways

American Airlines

United Airlines 

Grupy na Facebooku z ofertami pracy dla personelu pokładowego

To nie tylko dobre źródło do wyszukiwania ofert, ale też do zadawania pytań i dzielenia się doświadczeniami z rekrutacji. Jest wiele grup poświęconych poszczególnym liniom i lataniu ogólnie.

Jak zostać stewardessą, to najczęściej zadawane przez Was pytanie, które do mnie dociera. Postanowiłam więc utworzyć grupę na Facebooku poświęconą tematowi pracy stewardessy, zarówno w liniach komercyjnych jak VIP i business jetach. To będzie przestrzeń w będziesz mógł znaleźć  aktualne ogłoszenia, porozmawiać ze mną i podzielić się swoim doświadczeniem. Grupa jest po angielsku, oficjalnym języku w lotnictwie.

Będzie mi miło, jeśli dołączysz:

Become a Flight Attendant. Cabin crew recruitment by OlaSupertramp

CABIN CREW – ETIHAD, EMIRATES, QATAR

All Cabin Crew – Airport, Flight Attendant Jobs

Future Flight Attendant

Flight Attendant Secret Files

Cabin Crew Jobs

Professional Corporate Cabin Crew

stewardessa-praca-w-lotnictwie

Linkedin

Linkedin to świetne miejsce do szukania pracy w lotnictwie. Możesz znaleźć na nim grupy, podobnie jak na Facebuku. Pamiętaj o uzupełnieniu swojego profilu i jego aktualizacji, szczególnie jeśli masz już doświadczenie. Niektórzy rekruterzy kontaktują się z potencjalnymi kandytami właśnie za pośrednictwem platformy. Mnie samej zdarza się otrzymywać zaproszenia na interview do prywatnych linii właśnie przez Linkedin, pomimo, że nie szukam teraz pracy.

SPRAWDŹ TEŻ: Wiek stewardessy. Czy jestem za stara / młoda żeby zacząć latać?

Jeśli masz już doświadczenie, możesz też wykorzystać Linkedin do aktywnego poszukiwania ofert. Znajdź agencje zajmujące się rekrutacją oraz rekruterów w niej pracujących. Pozostaw swój kontakt
i zaznacz, że szukasz nowych możliwości.

A jeśli już otrzymałaś ofertę pracy, Linkedin to dobre miejsce, żeby skontaktować się osobami, już pracującymi dla danej linii. Zawsze możesz zadać kilka pytań i rozwiać wątpliwości czy na pewno chcesz przyjąć tę posadę. Pamiętaj tylko, żeby nie spamować i nie być za bardzo namolnym 😊

Przydatne grupy na Linkedin:

Cabin Crew Jobs

https://www.linkedin.com/groups/2923988/

Cabin crew jobs – Aviationcv.com

https://www.linkedin.com/groups/7484276/

Aviation Jobs

https://www.linkedin.com/groups/2080593/

How to become a cabin crew

https://www.linkedin.com/groups/8125966/

Airline flight crew

https://www.linkedin.com/groups/2813327/

Flight crew finder LTD

https://www.linkedin.com/groups/2533257/

Airline cabin attendants community

https://www.linkedin.com/groups/4570592/

VIP flight attendants

https://www.linkedin.com/groups/3991332/

Flight attendant career guide

https://www.linkedin.com/groups/1999715/

Corporate Aviation professionals

https://www.linkedin.com/groups/4088260/

Flight and cabin crew member network

https://www.linkedin.com/groups/3396859/

Fora internetowe

Ta forma powoli przechodzi już do przeszłości, jednak kiedy ja zaczynałam szukać pracy jako stewardessa, grupy na Facebuku nie były jeszcze tak popularne (o ile w ogóle istniały). Wszystkie dyskusje toczyły się na forach, które były kopalnią wiedzy. Niektóre z nich są nadal przydatne, szczególnie jeśli szukasz zatrzudnienia w lokalnej liniii lotniczej. Te dwa serwisy są warte uwagi:

http://www.cabincrew.com/forums

http://cabincrew24.com/forums/

Znajomi i znajomi znajomych

Większość z nas zna kogoś kto już pracuje dla linii lotniczych. To dobra okazja do zadania kilku pytań o ogólne wrażenia z latania oraz wskazówki jak przejść pomyślnie rekrutację. Pracownicy zazwyczaj orientują się czy linia ma zamiar wkrótce zatrudnić nowe osoby więc możesz się dowiedzieć czy jest szansa, żeby wkrótce wskoczyć na pokład 😊

Możliwości jest wiele a lista zmienia się cały czas, więc będę wdzięczna, jeśli zostawisz w komentarzu swoje sposoby na szukanie pracy jako stewardessa / steward!  

Zobacz też: