Jako, że na co dzień mieszkam w kraju, w którym brak jest życia nocnego, czasem staram się nadrobić stracony czas podczas w podróży i szukam miejsc nie tylko dzikich ale takich, w których się coś dzieje. Niekoniecznie głośny klub z komerycyjną muzyką i pijanymi nastoletnimi imprezowiczami, bo takich staram się unikać, ale może to być klimatyczny reggae bar gdzieś na plaży, ukryta uliczka z lokalem gdzie można posłuchać alternatywnej muzyki lub też tętniące życiem miejsce, w którym miejscowi i przyjezdni mogą się spotkać i napić drinka.

Zanzibar życie nocne

Powiedzmy szczerze – Zanzibar to nie Ibiza, Goa czy Tajlandia, gdzie tysiące ludzi uprawia turystykę imprezową, jednak znajdą się ciekawe miejsca, w których można się zabawić. Jeśli należysz do osób, które lubią odpocząć i ale też potańczyć czy posłuchać muzyki w klimatycznym barze gdzieś na plaży, zdecydowanie wybierz północną część wyspy – okolice Nungwi i Kendwy. Poniżej lista miejsc wartych sprawdzenia:

Nungwi

Najbardziej tętniące życiem miejsce na Zanzibarze. Większość atrakcji znajduje się w linii bezpośrednio przy plaży.

Gerry`s Bar – zdecydowanie nasze ulubione miejsce w Nungwi, prowadzone przez uroczą parę ekspatów. Dobra muzyka, pyszne drinki robione przez miłego barmana z burzą dredów na głowie, widok na rajską plażę i zaskakująco dobre jedzenie, więc można przyjść też na kolację.

Guru Guru Bar – wpadliśmy w ciągu dnia na drinka przez przypadek, zwracając naszą uwagę na całkiem spory tłum dobrze bawiących się i tańczących do tutejszej muzyki. Przy okazji obejrzeliśmy show w stylu „wybory miss Zanzibaru”.

Cholo`s Disco Bar – prowadzone przez Włochów, jedno z najbardziej popularnych miejsc, koniecznie warte sprawdzenia. Organizują większe imprezy w czwartki i soboty.

Coccobello – kolejne miejsce prowadzone przez Włoszkę. Znajduje się trochę bliżej w kierunku miejscowości Kenwa. W weekendy organizują duże imprezy, wstęp ok. 2$.

Kendwa Rocks – najbardziej znane miejsce jeśli chodzi o imprezy na Zanzibarze. Hotel Kendwa Rocks znajduje się ok. 10 min. jazdy taksówką z Nungwi – koszt ok. 10000 TZS (5$). Organizują sobotnie imprezy w barze przy plaży oraz duże Full Moon Parties, gdzie można zobaczyć na żywo pokaz afrykańskich tańców, a potem pobawić się przy muzyce DJów. Kendwa Rocks organizuje również największe imprezy sylwestrowe na Zanzibarze. W 2016 roku około 6000 ludzi wzięło udział w zabawie noworocznej. Wstęp na Full Moon Party 20000 TZS (ok. 10$), sylwester ok. 25$. Nie trzeba rezerwować wcześniej biletów, ponieważ impreza odbywa się na plaży. Wstęp wolny dla rezydentów Kendwa Rocks Hotel.

Na koniec coś dla fanów rasta – w Nungwi, niedaleko White Ocean Reastaurant and Bar znajduje się mały bazar. Na końcu ulicy (idącej prostopadle od morza) znajduje się bardzo mały bar z mixem roześmianych turystów i tubylców i klimatem reggae. Warto wpaść w ciągu dnia. Uwaga na tzw. Beach Boys kręcących się w tej okolicy i proponujących sprzedaż używek i pomoc w oprowadzeniu po wiosce – nie polecam korzystać w ich usług.

Paje

Paje to druga zaraz po Nungwi miejscowość skupiająca życie nocne na Zanzibarze. Szczególnie w okresie od grudnia do lutego, gdzie wioskę zapełnia tłum kitesurferów, korzystających z idealnych warunków do surfowania.

Paje by Night – ten hotel z barem z przyjemnym, lekko rockowym klimatem jest miejscem nr 1 na mapie barów w Paje, nie tylko dla kitesurferów. Dobre jedzenie, mix hiszpańskiej, włoskiej i lokalnej kuchnii. Hotel znajduje się w drugiej linii od brzegu, niedaleko głównego dojścia do plaży.

B4 – przyjemny bar na plaży z poduszkami, leżakami a nawet łóżkami sprawia, że jest to idealne miejsce do wieczornego chill outu. Właścicielem jest Hiszpan, dzięki czemu można napić się Sangrii i zjeść dobrego burgera. Znani również z niesamowitych milkshake`ów.  Raz w tygodniu organizują wieczór filmowy. Imprezy z dobrą muzyką (minimal, deep house).

Jambo Beach Bungalows – organizują piątkowe imprezy na plaży (wstęp 5$).

Coco Blue Night Club – zlokalizowane w oddalonym o 10 min. jazdy taksówką Jambiani, organizują w piątki imprezy z muzyką na żywo i soboty z DJ.

Red Monkey Lodge (Jambiani) – bar zlokalizowany przy plaży, warto zajrzeć w poniedziałek w którym organizowany jest wieczór bluesa z muzyką na żywo.

Zanzibar Town

Travellers Cafe – raczej restauracja niż bar, jednak warto wybrać się na wieczornego drinka. Całkiem dobre miejsce z dobrym jedzeniem.

Forodhani Gardens – chociaż nie jest to ani bar ani klub, nie można pominąć tego miejsca mówiąc o życiu nocnym w Zanzibar Town. Forodhani Gardens to mały park usytuowany nad samym morzem, który nocą zamienia się w mekkę ulicznego jedzenia. Polecam spróbować lokalnej pizzy z Zanzibaru, popijając piwem zakupionym z sklepie nieopodal.

Africa House Hotel– bar na tarasie hotelu, wieczorami grają muzykę na żywo.

Mercury’s Bar – usytuowany niedaleko portu, dobre miejsce dla fanów zespołu Queen.

Jako że życie nocne na Zanzibarze cały czas się zmienia, co chwila powstają nowe kluby i miejsca warte odwiedzenia, będę wdzięczna jeśli podzielisz się twoim odkryciem w komentarzu.

Zobacz też:

[ess_grid alias=”grid-8″]